Dowiedz się co to jest SEO?

digital-marketing

Dowiedz się co to jest SEO?

 

SEO – z ang. Search Engine Optimization – optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek – to wszystkie działania mające wpływ na Strony i Sklepy internetowe, których celem jest uzyskanie przez witrynę możliwie jak najlepszej pozycji na liście wyników. Zdecydowana większość internautów przegląda jedynie pierwsze wyniki wyszukiwania. Rzadko kto zagląda na kolejne strony w Google. Z tego powodu, aby zwiększyć ruch na stronie i przyciągnąć potencjalnych Klientów, powinniśmy zadbać o pozycjonowanie.

Warto zwrócić przy tym uwagę na fakt, że w przypadku firm świadczących usługi lokalne znacznie efektywniejsze jest pozycjonowanie na frazy lokalne – związane z lokalizacją. W ostatnich latach bardzo zmieniły się nawyki Polaków. Dawniej informacji wyszukiwaliśmy odpowiednio wcześniej, na komputerze. Obecnie coraz częściej przeglądamy informacje o ofertach na urządzeniach mobilnych, w pośpiechu, wszędzie tam, gdzie jesteśmy. To wymusza całkowitą zmianę podejścia do pozycjonowania. Obecnie największe korzyści z pozycjonowania odniosą często te firmy, które będą najbardziej widoczne w wynikach lokalnych. Klient po wpisaniu zapytania od razu otrzyma pakiet informacji o danym punkcie usługowym: link do strony, adres, rodzaj oferty, czy godziny otwarcia. Dzięki powiązaniu strony z mapami Google i wykorzystywaniem geolokalizacji w smartfonach każdy łatwo dotrze do Twojej firmy, nawet jeśli po raz pierwszy jest w danym mieście, a w połączeniu z kampanią w mediach społecznościowych, zwiększy się ruch na Twojej stronie.

Pozycjonowanie lokalne to najskuteczniejszy sposób dla małych i średnich przedsiębiorstw, by dotrzeć ze swoją ofertą do osób w okolicy. Sprawimy, że w odpowiedzi na hasło wpisane w wyszukiwarce potencjalni Klienci otrzymają informacje właśnie o Twojej firmie. Mechanizmy Google umożliwiają odkrywanie miejsc w pobliżu, gdzie można skorzystać z różnego rodzaju usług: salonów samochodowych, zakładów fryzjerskich, restauracji i wszelkich innych punktów stacjonarnych. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu można wyprzedzić konkurencję i przyciągnąć uwagę w sieci. Proponujemy rozwiązanie, które daje mierzalne efekty – łatwe do zweryfikowania dzięki przejrzystym raportom – i ceny ustalane indywidualnie.