3 podstawowe wskazówki reklam na Facebooku dla małych firm

3 podstawowe wskazówki reklam na Facebooku dla małych firm

programowanie

Nie jest tajemnicą, że Facebook może być fantastycznym miejscem do zdobywania nowych odbiorców i rozwoju firmy. Istnieje kilka sposobów wykorzystania Facebooka dla małych firm, ale musisz przygotować się na sukces i mieć realistyczne cele, biorąc pod uwagę niektóre ograniczenia platformy Facebook. Dam Ci kilka wskazówek jak wykorzystać Facebook`a by przyniosło to korzyści Twojej firmie.

1. Dopasuj cele kampanii do swoich celów

Co chciałbyś osiągnąć z pomocą reklam na Facebooku? Dodatkową sprzedaż, większa rozpoznawalność marki? Jest to duży czynnik decydujący o sposobie konfiguracji konta Facebook Ads. Na szczęście Facebook Ads pozwala wybrać i dopasować cel jaki będzie odpowiedni dla indywidualnych kampanii.

Tak naprawdę nie ma sposobu, aby wyznaczyć właściwy cel kampanii dla wszystkich. Trzeba weryfikować to indywidualnie.
Jeśli interesuje Cię wiele celów, zachęcam do najechania myszką na każdą nazwę i kliknięcie ikony „i” obok każdej z nich oraz przeczytanie krótkiego opisu najlepszych przypadków użycia. Jest też link, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

2. Znajdź odbiorców docelowych w Statystykach odbiorców

Jednym z ciekawszych narzędzi do poznania  grupy docelowej jest narzędzie Facebook Audience Insights . Dzięki niemu możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy:

  • sprawdzisz dane demograficzne,
  • poznasz branże, w których pracują Twoi odbiorcy,
  • Dowiesz się, jakie są ich ulubione strony w różnych kategoriach tematycznych,
  • Dowiesz się, jak aktywni są na Facebooku

Należy  zaznaczyć, że narzędzie to ciągle się rozwija dlatego warto śledzić czy pojawiły się nowe opcje.

3.  Upewnij się, że kierowanie geograficzne jest poprawne

Dla małego biznesu nie ma określonego docelowego położenia geograficznego. Niektóre małe i średnie firmy mają charakter wyłącznie lokalny i służą wyłącznie ich najbliższej społeczności. Inne mają ogólnokrajowy charakter, a inne mogą służyć bardzo niszowej społeczności na całym świecie.

Bez względu na kategorię, do której należy Twoja firma, upewnij się, że korzystasz z właściwego kierowania geograficznego, aby dotrzeć do odbiorców.

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy kierujesz reklamy do osób, które znajdują się w lokalizacji o właściwych zamiarach. Ustawienie domyślne to osoby mieszkające w tej lokalizacji lub niedawno przebywające w tej lokalizacji, co jest prawdopodobnie w porządku dla większości reklamodawców, ale jeśli masz więcej ograniczeń, możesz to zmienić.

Załóżmy, że prowadzisz lokalny sklep meblowy i nie wysyłasz towarów poza społeczność z najbliższej okolicy. Sensowne może być dostosowanie do kierowania tylko na użytkowników mieszkających w tej lokalizacji, ponieważ będziesz usuwać osoby, które podróżują lub ostatnio były w tej lokalizacji.

Po wybraniu tego ustawienia reszta jest dość prosta. Po prostu wybierz „Uwzględnij” lub „Wyklucz” z menu rozwijanego, a następnie zacznij wpisywać żądaną lokalizację w polu, aby znaleźć potrzebną lokalizację.

Jesteśmy w stanie kierować reklamy na następujące typy lokalizacji na Facebooku:
• Kraje
• Województwa
• Miasta
• Kody pocztowe czy Adresy

Na koniec możesz także wybrać opcję „Upuść pinezkę” w prawym dolnym rogu, a Facebook da ci kursor, aby dosłownie upuścić pinezkę w dowolnym miejscu na mapie. Będziesz wtedy mógł dostosować zasięg wokół tego punktu do wybranej średnicy.

Podsumowując, głównym celem geotargetowania jest upewnienie się, że nie docierasz do użytkowników, którzy są dla Ciebie nieistotni, ponieważ znajdują się zbyt daleko. Upewnij się, że koncentrujesz wydatki na reklamę tylko w obszarach, które mogą w rozsądny sposób prowadzić potencjalną firmę na swój sposób