15 zalet strony internetowej

sklep internetowy

15 najważniejszych zalet strony internetowej dla małych firm.

sklep internetowy

15 powodów, dla których warto założyć stronę internetową.

W dzisiejszych czasach nie ma usprawiedliwienia dla braku strony internetowej, nawet jeśli Twoja firma dopiero zaczyna działać.
Wielu potencjalnych klientów nie potraktuje Cię poważnie jeśli nie posiadasz strony www.
Co więcej, jest tak wiele zalet posiadania strony internetowej, że jej brak jest naprawdę dużym błędem.

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z posiadania witryny dla małych firm jest to, że umożliwia ona ludziom znalezienie Cię online i łatwe skontaktowanie się z Tobą.
Posiadanie skutecznej i atrakcyjnej witryny może nawet prowadzić do sprzedaży, której inaczej byś nie osiągnął.

W tym poście omówimy 15 powodów, dlaczego strona internetowa jest ważna dla małej firmy.

strona www

 

 1. Za pomocą strony www możesz dotrzeć do lokalnych klientów
 2. Możesz udostępniać klientom swój adres i dane kontaktowe
 3. Strona internetowa umożliwia otrzymywanie zapytań online
 4. Możesz zaoszczędzić pieniądze na reklamach papierowych
 5. Treści online mogą pomóc w budowaniu reputacji
 6. Strona internetowa może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o swoich klientach
 7. Strona internetowa to idealny sposób na reklamę
 8. Możesz podać spersonalizowane adresy e-mail dla swoich pracowników
 9. Może pomóc zwiększyć zasięg Twojej firmy
 10. Możesz dokonywać sprzedaży online
 11. Media społecznościowe mogą pomóc w promowaniu Twojej firmy
 12. Newsletter może pomóc w utrzymaniu kontaktu z klientami
 13. Możesz edukować użytkowników o swojej firmie
 14. Możesz zbudować społeczność
 15. Możesz rozwijać swoją obecność w sieci

W dzisiejszych czasach pierwszą rzeczą, jaką robi wiele osób, gdy słyszą o firmie, jest wyszukiwanie jej w Internecie.
Jeśli nie posiadasz strony internetowej – lub przynajmniej profilu w mediach społecznościowych – równie dobrze możesz nie istnieć dla wszystkich tych potencjalnych klientów.
Co więcej, posiadanie strony internetowej może pomóc w kształtowaniu sposobu, w jaki ludzie postrzegają Twój biznes.
Na przykład możesz wypełnić swoją witrynę recenzjami, zdjęciami lokalizacji, pomocnymi informacjami i wszystkim, co poprawi Twój wizerunek.
Nie przesadzamy, gdy mówimy, że marketing online jest kluczowym elementem sukcesu biznesowego na dzisiejszym rynku.

 

1. Za pomocą strony www możesz dotrzeć do lokalnych klientów

Jeśli jesteś podobny do nas, podczas próby dokonania konkretnego zakupu wyszukujesz najbliższe firmy. Załóżmy na przykład, że potrzebujesz fryzury i nie znasz okolicy. Prawdopodobnie skoczysz online i wyszukasz pobliskich fryzjerów lub salony fryzjerskie.

Jeśli Twoja witryna pojawia się wśród pierwszych wyników wyszukiwania dla tego typu zapytań lokalnych, możesz zyskać dodatkowego klienta (budowanie strategii dobrego pozycjonowania słów kluczowych jest znane jako optymalizacja pod kątem wyszukiwarek lub SEO).

Oprócz przyciągania większej liczby klientów strony internetowe mogą również pomóc w budowaniu świadomości marki Twojej lokalnej firmy w społeczności.

 

2. Możesz udostępniać klientom swój adres i dane kontaktowe

Wyobraź sobie, że ktoś wie, że Twoja firma istnieje, ale nie wie, jak się tam dostać. W idealnym przypadku Twoja witryna powinna zawierać pełny adres, instrukcje, jak Cię znaleźć, oraz (jeśli szukasz dodatkowych punktów) mapę okolicy. Uzbrojony w te informacje, prawie niemożliwe jest, aby ktokolwiek zgubił się po drodze.

Warto też mieć miejsce na numer telefonu, adres e-mail i inne dane kontaktowe firmy. W ten sposób ludzie mogą zadzwonić, jeśli mają jakieś szybkie pytania.

 

3. Strona internetowa umożliwia otrzymywanie zapytań online

Obecnie wielu właścicieli małych firm woli zapytania online niż rozmowy telefoniczne. Łatwo zrozumieć, dlaczego. W końcu możesz odpowiadać na e-maile w swoim czasie i nie ma znaczenia, czy 20 osób kontaktuje się z Tobą jednocześnie online — nadal możesz dostać się do wszystkich.

W idealnym przypadku Twoja witryna zapewni odwiedzającym wiele sposobów skontaktowania się z Tobą. Wspomnieliśmy już, że powinien zawierać Twój numer telefonu i adres e-mail, ale formularz kontaktowy jest również doskonałym dodatkiem, który pozwala klientom na kontakt bez opuszczania strony. Niektóre firmy posuwają się nawet do skonfigurowania czatu na żywo.

 

4.Możesz zaoszczędzić pieniądze na reklamach papierowych

Kiedyś było tak, że jeśli chciałeś reklamować swoją firmę, twoje możliwości były ograniczone. Możesz rozdawać ulotki, wykupywać reklamy w lokalnej gazecie, a może zapłacić za spot telewizyjny. Jednak Internet zapewnia zupełnie nowe sposoby dotarcia do odbiorców za pomocą strony www. Nawet jeśli nie chcesz płacić za reklamy online, sama Twoja witryna może pomóc w marketingu Twojej firmy. Możesz na przykład docierać do odwiedzających, gdy wyświetlasz oferty, które mogą ich zainteresować. Możesz przynajmniej publikować najnowsze wiadomości w swojej witrynie, aby zachęcić ich do odwiedzenia Twojej firmy.
Jednak aby Twoja strona www była skuteczną reklamą, koniecznie zleć projektowanie stron internetowych profesjonalnej agencji interaktywnej.

 

5. Treści online mogą pomóc w budowaniu reputacji

Istnieje wiele odnoszących sukcesy firm, które odwdzięczają się swojej społeczności, pomagając im na bieżąco informować poprzez content marketing codzienne udostępnianie ciekawych treści takich jak aktualne imprezy, czy wydarzenia sportowe.
Czy inny przykład, blog na którym znajdziesz przepisy na pyszne dania.

W dłuższej perspektywie możesz również używać swojej witryny jako platformy do publikowania treści i postów na blogu, które pomagają Twoim klientom. Marketing treści nie tylko sprawia, że wyglądasz na autorytet w swojej dziedzinie, ale może też budować dobrą wolę.

zalety strony internetowej_

strona internetowa

6. Strona internetowa może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o swoich klientach

Strony internetowe to nie tylko dzielenie się Twoją firmą ze światem. Jeśli są używane prawidłowo, mogą również pomóc Ci dowiedzieć się więcej o Twoich klientach. Następnie możesz wykorzystać te informacje, aby zwiększyć sprzedaż i konwersje.

Możesz na przykład skonfigurować ankiety w swojej witrynie, aby dowiedzieć się, czym interesują się Twoi użytkownicy. Istnieje również wiele narzędzi online, które mogą pomóc w skonfigurowaniu pełnoprawnych ankiet. Możesz nawet śledzić statystyki swojej witryny i uzyskiwać wiele danych o zachowaniu użytkowników.

7. Strona internetowa to idealny sposób na reklamę

Trudno znaleźć dobrą pomoc, niezależnie od dziedziny, w której prowadzisz działalność. Jeśli szukasz nowego pracownika, istnieje wiele platform, na których możesz reklamować się online. Jednak sensowne jest również korzystanie z własnej strony internetowej, aby uzyskać informacje o możliwościach zatrudnienia. W końcu jest prawdopodobne, że wiele osób, które odwiedzą Twoją witrynę, będzie zainteresowanych możliwościami pracy. Plus, w ten sposób wycinasz pośredników. Kiedy ktoś ubiega się o pracę, możesz go od razu zweryfikować.

 

8. Możesz podać spersonalizowane adresy e-mail dla swoich pracowników

Kupując domenę dla swojej witryny, możesz użyć jej do skonfigurowania spersonalizowanych adresów e-mail. Jest to bardzo przydatne, ponieważ adres e-mail taki jak jankowalski@twojadomena.pl wygląda o wiele bardziej profesjonalnie niż jankowalski324@gmail.com.

To może wydawać się drobnym szczegółem. Jednak posiadanie spersonalizowanych adresów e-mail może sprawiać wrażenie, że prowadzisz profesjonalny biznes (którym oczywiście jesteś!).

 

9. Może pomóc zwiększyć zasięg Twojej firmy

Jeśli prowadzisz mały sklep, większość Twojej firmy prawdopodobnie będzie pochodzić od lokalnych mieszkańców. Dowiedzą się, co zapewniasz i jakie są Twoje ceny, i miejmy nadzieję, że będą wracać po więcej. Innymi słowy, większość małych firm ma ograniczony obszar wpływów.

Założenie strony internetowej pozwala ominąć ograniczenia związane z prowadzeniem małej operacji. Będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby odbiorców docelowych niż w innym przypadku i przyciągnąć firmy spoza Twojej okolicy.
Możesz też od razu zakładając stronę zdecydować się na sprzedaż swoich produktów albo usług. Pomogą ci w tym sklepy internetowe WooCommerce lub Prestashop dzięki nim od razu będziesz mógł zarabiać na swojej stronie www.

strony internetowe warszawa

 

10. Możesz dokonywać sprzedaży online

Oprócz rozszerzenia zasięgu Twojej firmy posiadanie strony internetowej zapewnia również zupełnie nowy kanał, który możesz wykorzystać do sprzedaży. W dzisiejszych czasach nie musisz już ograniczać się do sprzedaży produktów tylko w swoim sklepie fizycznym.

Założenie sklepu internetowego jest w rzeczywistości stosunkowo proste i można go nawet połączyć ze zwykłą witryną biznesową. W ten sposób będziesz mógł dokonywać sprzedaży nawet po zakończeniu godzin pracy.

strony www

11. Media społecznościowe mogą pomóc w promowaniu Twojej firmy

Wiele osób uważa, że media społecznościowe mogą zastąpić stronę internetową. Jednak jeśli chodzi o nas, potrzebujesz zarówno witryny, jak i obecności w mediach społecznościowych, jeśli chcesz zmaksymalizować swój zasięg online. Dodatkowo będziesz chciał reklamować wszystkie swoje strony społecznościowe bezpośrednio ze swojej witryny. Innymi słowy, pomyśl o swojej witrynie jako miejscu, w którym możesz publikować dowolne treści, w dowolnym formacie, jaki możesz sobie wyobrazić. Z drugiej strony marketing w mediach społecznościowych jest przydatnym narzędziem do rozpowszechniania informacji, budowania obserwujących i kierowania ruchu z powrotem do Twojej witryny. Obie działają w idealnej harmonii, więc nie ma sensu ograniczać się do jednego lub drugiego.

 

12. Newsletter może pomóc w utrzymaniu kontaktu z klientami

E-mail marketing to jedno z najskuteczniejszych narzędzi, jeśli chodzi o utrzymywanie kontaktu z klientami, zwiększanie sprzedaży i uzyskiwanie konwersji. W rzeczywistości możesz uzyskać wiele korzyści dzięki tworzeniu trwającej kampanii e-mailowej.

Co więcej, Twoja witryna internetowa zapewnia doskonały sposób na zachęcenie ludzi do zapisania się na Twoją listę e-mailową. Po zbudowaniu grona odbiorców możesz wysyłać im tyle e-maili, ile chcesz i tak często, jak chcesz.

 

13. Możesz edukować użytkowników o swojej firmie

Klienci nie zawsze wiedzą, czego szukają. Jeśli na przykład jesteś nowy w hostingu witryn, może być trudno ustalić, który plan najlepiej odpowiadałby Twoim potrzebom. Na ten temat dostępnych jest wiele informacji, ale ocena, kto ma rację, a kto nie wie, o czym mówi, może być wyzwaniem Teraz wyobraź sobie, że jesteś po drugiej stronie tego dylematu. Prowadzisz usługę hostingową i musisz dowiedzieć się, jak pomóc ludziom wybrać plany, których potrzebują. Strona internetowa to idealne narzędzie do tego zadania. Możesz go użyć, aby edukować swoich odbiorców, jakie są najlepsze produkty, w zależności od ich wymagań i celów. Oczywiście nie ma znaczenia, jaki rodzaj działalności prowadzisz. Twoja witryna może pomóc Ci nauczyć bazę klientów wszystkiego, co powinni wiedzieć, aby mogli dokonywać mądrzejszych zakupów.

14. Możesz zbudować społeczność

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z posiadaniem strony internetowej, którą można nazwać własną, jest to, że może ona zapewnić miejsce, w którym odwiedzający mogą ze sobą porozmawiać. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga dla swojej firmy, możesz włączyć dla niego sekcję komentarzy, aby odwiedzający mogli zadawać Ci pytania i omawiać ze sobą Twoje posty. W zależności od używanej platformy możesz także skonfigurować bardziej złożone funkcje społecznościowe, takie jak fora, a nawet czaty publiczne.

 

15. Możesz rozwijać swoją obecność w sieci

Wzmocnienie swojej obecności w Internecie jest najlepszym sposobem na przyciągnięcie nowych potencjalnych klientów do swojej firmy.
Aby naprawdę wykorzystać potencjał rozwojowy swojej małej firmy, musisz maksymalnie rozwinąć swoją obecność w sieci.
Na ogół możesz to zrobić na trzy sposoby:
Marketing. Wykorzystaj kampanie e-mail marketingowe, content marketing i płatne reklamy, aby dotrzeć do nowych klientów.
SEO –  Zoptymalizuj swoją stronę, aby zwiększyć możliwości płynące z organicznego ruchu w wyszukiwarkach.
Social media – Postaraj się o wyrazistą formę prezentacji w Internecie na tych platformach społecznościowych, które preferuje i często wykorzystuje Twoja grupa docelowa.